Філімонів день

Филимонів день

Що це за день?

27 грудня, згідно з православними християнськими традиціями, відзначається Филимонів день та День пам’яті мучеників Аполлонія, Феотиха й Аріана. Вони загинули у Єгипті за свою віру в Ісуса Христа.

За часів правління імператора Діоклетіана відбувалися масові гоніння на християн. За відмову від язичництва їх жорстоко катували та страчували. 

Читець Аполлоній злякався страждань і смертної кари. Він підкупив язичника Филимона, щоб той вдягнув його одежу й приніс жертву ідолам замість нього. Але на Филимона зійшло осяяння Господнє, він увірував у Христа і відкрито про це заявив. Почувши його, Аполлоній відчув сором і покаявся. Він зізнався у своїй вірі. Обох мучеників після жорстоких катувань стратили, відрубавши їм голови.

Правитель Аріан, який брав участь у катуваннях, отримав зцілення на могилах страчених мучеників. Це диво змусило його покаятися та прийняти хрещення. Аріана підтримав один з його охоронців – Феотих. За такий крок вони понесли суворе покарання. Змучених, їх зав’язали у мішки та кинули тонути в морі. 

Що можна роботи на Филимонів день?

  • У Филимонів день християни ретельно прибирають свою оселю, бо вважають, що цього дня йде боротьба світла й темряви, а нечисть збирається в оселях неохайних господарів. 
  • Також вважається, що нечиста сила боїться води, тому 27 грудня заведено умиватися й окроплятися водою протягом всього дня, щоб захистити себе від злих духів.

Схожа подія: Неділя Всіх Святих українського народу та Неділя всіх святих

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Коли будемо відзначати Филимонів день?

РікДатаДень тижня
202027 грудняПонеділок
202127 грудняВівторок
202227 грудняСереда
202327 грудняЧетвер
202427 грудняСубота

Найближчі події

Не знайдено жодної події!
Завантажити ще

Нові дописи