Міжнародний день стандартизації

14 жовтня 1946 р. у Великобританії представники 25 країн вперше провели конференцію зі стандартизації. Учасники заходу прийняли рішення заснувати Міжнародну організацію зі стандартизації, створення якої відбулося через рік. У 1970 р. від президента організації надійшла пропозиція відзначати Всесвітній день стандартизації, щоб акцентувати важливість єдиних норм і стандартів у міжнародній економіці. Відтоді щорічно 14 жовтня світ вітає спеціалістів, які займаються нормотворчою діяльністю.

З моменту виникнення людства з’явилась потреба у встановленні та застосуванні єдиних вимог, які б упорядковували діяльність всіх зацікавлених сторін у певному роді занять. Одні з перших стандартів – це писемність, календар, одиниці вимірювання та грошової лічби.

Паралельно поширенню економічних та науково-технічних відносин на державному та міжнародному рівнях відбувається й розвиток стандартизації. В наші дні – це дотримання єдиних вимог у всіх галузях народного господарства, в результаті якого визначаються найбільш раціональні норми та правила, що фіксуються документально. Крім визначення досягнутого оптимального рівня впорядкування в певній сфері, стандартизація ще й стимулює її розвиток.

Станом на 2014 рік до складу Міжнародної організації зі стандартизації входили 164 держави.

Позначки:

Найближчі події

Не знайдено жодної події!
Завантажити ще

А що ще цікавого?