Різдво Пресвятої Богородиці

Різдво Пресвятої Богородиці

Щороку 21 вересня християни східних церков відзначають Різдво Пресвятої Богородиці. Це давнє свято відзначається ще з IV століття. Народження Пресвятої Богородиці поклало початок ланцюгу тих подій, які пов’язані зі спасінням світу. Із Біблії відомо про родовід діви Марії. Її мати Анна була із високого роду священиків, а батько Йоаким – із Юдового царського родоводу.

Відомо також, що народження Марії було дивом, бо батьки Богоматері були безплідними. У юдеїв це вважалося божою карою за гріхи та великим нещастям. Щоб зачати дитину, Йоаким хотів принести у церкві жертву, але першосвященик не захотів її приймати. Тоді майбутній батько пішов у пустелю та став поститися та молитися, а Анна увесь час плакала, аж поки одного разу їй не з’явився янгол та пророкував народження дитини, яку необхідно було назвати Марією. Так і сталося. 

  • У народі це свято ще називають Друга Пречиста.

Дослідники пов’язують цей день із древнім вшануванням язичницької богині землі, яке традиційно припадало на кінець вересня, коли землероби закінчували збирати врожай. Також Друга Пречиста вважається жіночим святом. У цей день вшановуються жінки як продовжувачки роду людського. В дохристиянські часи в цей день бездітні жінки молилися давнім язичницьким божествам Рожаницям для того, щоб завагітніти та народити дитину.

Найближчі події

Не знайдено жодної події!
Завантажити ще

А що ще цікавого?