Всесвітній день зору

Всесвітній день зору – важливий щорічний захід, який світова спільнота відзначає у другий четвер жовтня. Започаткували його у 1999 році з ініціативи ВООЗ. Подія присвячена проблемам боротьби з офтальмологічними захворюваннями, забезпечення якісної медичної допомоги для виявлення порушень на ранніх стадіях.

Око – важливий орган чуття, воно допомагає людині сприймати до 90% інформації. Організатори заходу дослідили, що у 285 млн людей з усього світу спостерігається порушення зору, серед яких 39 млн – позбавлені можливості бачити. Кожні п’ять секунд втрачає зір 1 людина, а щохвилини – 1 дитина. За рік це призводить до зростання кількості сліпих на мільйон осіб.

В Україні вражених сліпотою налічується 300 тис. осіб. Протягом року внаслідок порушень функцій зору проводиться майже 300 тис. операцій, а близько 12 тисяч українців отримують інвалідність. 

  • Найвразливіші до офтальмологічних захворювань – діти шкільного віку, у яких спостерігається короткозорість або далекозорість, та особи після 40 років з глаукомою та катарактою.

Поширена причина погіршення зору – зволікання зі зверненням до лікаря. Хоча завдяки досвіду спеціалістів та сучасним технологіям близько 80% захворювань можна попередити.

А ще у липні відзначаємо День різнокольорових очей

Почитайте історію події, та дізнайтеся від чого залежить забарвлення очей; а також, що викликає появу гетерохромії.

Позначки:

Найближчі події

Не знайдено жодної події!
Завантажити ще

А що ще цікавого?