Всесвітній тиждень підтримки грудного вигодовування

Всесвітній тиждень підтримки грудного вигодовування

Починаючи з 1990 року з 1 по 7 серпня в усьому світі проводиться тиждень підтримки грудного вигодовування. Цей тиждень відзначається на честь Декларації «Іноченті», підписи під якою поставили представники урядів багатьох країн, ВОЗ, ЮНІСЕФ та деяких громадських організацій. Щорічно сотні держав приєднуються до заходів, спрямованих на популяризацію годування немовлят грудним молоком, а не його замінниками.

  • Метою затвердження цього тижня є привернення уваги самих жінок та суспільства до необхідності грудного вигодовування дитини з перших хвилин життя. Доведено, що штучне годування несе значну загрозу здоров’ю немовлят та щодобово провокує понад 3500 летальних випадків.

Окрім роз’яснювальної роботи, представники організацій домагаються введення оплачуваної відпустки для обох батьків. Вони переконані, що подібні заходи будуть сприяти розвитку в сім’ях спільної відповідальності за дитину на рівних умовах.

Також привертається увага до створення умов на підприємствах після повернення жінки до трудової діяльності. Такими заходами вважаються:

  • Надання перерв для годування дитини.
  • Обладнання спеціальних приміщень для зціджування грудного молока та його зберігання.
  • Створення служб догляду за дітьми, вартість послуг яких буде доступна для малозабезпеченого населення.

В Україні на підтримку грудного вигодовування у 2019 році було відкрито перший Банк грудного молока.

Позначки:

Найближчі події

Не знайдено жодної події!
Завантажити ще