Європейський день цивільного права

Європейський день цивільного права

Святкування Європейського дня цивільного права відбувається 25 жовтня кожного року в окремих країнах Європи. Це свято було офіційно затверджено 5 червня 2003 року Комітетом Міністрів Ради Європи разом з Європейською комісією. Відзначення Дня цивільного права має за мету наблизити людей до розуміння та поінформованості про систему правосуддя, про громадянські права та обов’язки. Для онлайн-користувачів розроблено спеціальну програму моделювання правових ситуацій. З її допомогою можна отримувати детальні відомості про свої права через різні змодельовані ситуації та процедури.

За рекомендацією Ради Європи та Європейської комісії державам-членам організації запропоновано інформувати своїх громадян про заходи, що відбуваються в рамках святкування Дня цивільного права. Цікавої подією свята є вручення європейської премії «Кришталеві ваги правосуддя», якою нагороджують за новаторську діяльність у галузі вдосконалення цивільного судочинства. 

Під час святкування в країнах-членах ЄС проводять дні відкритих дверей у судах, влаштовують театралізовані вистави з реконструкцією судових процесів та телевізійні програми. Всі ці заходи спрямовані на підвищення обізнаності громадян європейських країн щодо роботи органів правосуддя.

Позначки:

Найближчі події

Не знайдено жодної події!
Завантажити ще