Про важливість дотримуватися гігієни рота було відомо людям ще у стародавні часи. Тоді, щоб очистити зуби від залишків їжі, використовувалися гілочки або листя. Сьогодні вже достовірно відомо, що від здоров’я зубів залежить здоров’я всього організму. Чи потравляєте ви до 10% тих, хто правильно чистить зуби?

До Дня народження зубної щітки пропонуємо до вашої уваги цікаві факти про зуби і зубні щітки.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Зуби

Зубна емаль – найтвердіша тканина в організмі людини. Однак пошкодити її досить легко: достатньо користуватися занадто твердою зубною щіткою або ж регулярно вживати солодощі.

Зуб – єдина частина людського організму, яка не може відновитися (хочаб частково) самостійно. Ось чому ретельний догляд за ротовою порожниною такий важливий.

Зубні ряди різних людей унікальні. Так само, як не існує однакових відбитків пальців, немає і однакових зубних рядів.

Зубна щітка Наполеона, 1795 р.
Зубна щітка Наполеона, 1795 р. Фото з Flickr

Історії виникнення зубної щітки

  • Перша зубна паста була виготовлена з вина і пемзи. Її винайшли єгиптяни близько 5000 років тому. Тоді замість щітки використовували листя і палички.
  • Перша зубна щітка з щетинками з’явилася в Китаї. Вважається, що це сталося в роки правління династії Танг (619-907 рр. н.е.). Свиняча щетина, кінське і борсукове волосся – матеріали, з яких виготовляли перші щітки.
  • В Європі щітки з’явилися тільки в 17 столітті, коли китайські мандрівники завезли її на захід.
  • Англієць Уільям Еддіс першим запровадив промислове виробництво зубних щіток у 1780 році. Вважається, що сидячи у в’язниці за масові заворушення, він спроектував власну зубну щітку. Ручкою стала тваринна кістка, в якій він висвердлив дірочки. У них Еддіс вставив свинячу щетину, що випросив у охорони, і закріпив її клеєм. Після звільнення він використав свою ідею для масового виробництва щіток і створив компанію Addis, яка діє і понині.
  • Перша щітка з нейлонової щетиною побачила світ лише в 1938 році.
  • Зубна щітка, що працює від електричної мережі, була розроблена в Швейцарії. За одними джерелами, це сталося в 1939 році, за іншими – після Другої світової війни. Спочатку така щітка призначалася для людей з брекетами і проблемами з дрібною моторикою, але вже в 1961 році було налагоджено масове виробництво.

Сьогодні 12% людей у ​​всьому світі користуються електричними зубними щітками.

За результатами соціологічного опитування, проведеного в 2003 році, вчені з’ясували, що найголовнішим винаходом в історії людства, без якого не можна прожити, жителі США визнали зубну щітку.

9 осіб з 10 нехтують правилом чистити зуби два рази на добу. До того ж, мало хто витрачає на чистку зубів рекомендовані 2 хвилини. В середньому цей показник становить від 30 до 60 секунд.

Більше цікавих фактів на нашій «Планеті фактів» в Телеграмі. Приєднуйтесь!